“אבי,אבי רכב ישראל ופרשיו”

יש נשמות שבאות לעולם ואומרות כי יסוד ושורש עם ישראל מושתת על ה”אנחנו” ועל ה”ענווה”, והא בהא תליא. רק מי שיודע שאין אני אלא אנחנו – בא לידי ענווה, וכן מי שיש בו ענווה – לא תולה בעצמו, אלא תולה באחרים. אלישע ואליהו. רב ותלמיד בנבואה, בימים ובמצבים המורכבים לעם ישראל. כאז כן עתה;

השם הרב אלישע וישליצקי, מוכר לנו וחביב לנו מזה 30 שנה ויותר, מהקמת “אל עמי” – כן, אל העם. וזה היה יסוד תכנית הסמינריונים לישיבות תיכוניות ולאולפנות אשר באה לעצב זהות דתית-אמונית עמוקה ושורשית, על פי תורת מרן הרב הראי”ה זצ”ל.

האמונה “במאמר הדור” של מרן הרב והגשמתו, להאמין כי אנו חיים בדור שבו הנוער הוא גדול וענק. בזה האמין הרב אלישע, ובתוכו הוא צמח וחיזק וגידל את עוצמות הנוער ואת כוחותיו.

מסעותיו במשך שנים לכל אתר ואתר, היו להחיות את כוח האמונה והעמידה בה, בעיקר ברגעי מאבק על ארץ ישראל ותורת ישראל, על ידי עם ישראל.

זכיתי להיפגש עמו גם בביתו שברח’ “בית שערים” על גבול השכונות הירושלמיות קרית משה וגבעת שאול. הבית שהיה מלא בעוצמות רוחניות וביוזמות אין סופיות להנחיל את הנצח, בית של פשטות ואצילות, בית שכל כולו אומר רוח. רוח ישראל סבא.

חבל על דאבדין ולא משתכחין. חבל על הצנועים והענווים שמלאים מעשים כרימון שהולכים מאיתנו, אשר נתנו השראה בעצם הזכרת שמם הי”ו.

זכותו תגן עלינו ועל כל עם הנצח, מעצם שחשב נצח ופעל למענו. תנצב”ה וזיע”א.
הכותב הוא רבה של המכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום.

הרב שמעון אמור.

https://www.inn.co.il/Articles/Article.aspx/18588

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.