“אבידה גדולה לעם ישראל כולו”

במערכת הפוליטית סופדים לרב אלישע וישליצקי זצ”ל. “מורה דרך לסוגיות ציבוריות ולאומיות”.

במערכת הפוליטית סופדים לרב אלישע וישליצקי, מהבולטים ברבני הציונות הדתית, שנפטר הבוקר (רביעי).

ראש הממשלה ויו״ר הליכוד בנימין נתניהו הביע צער כבד על מותו של הרב, “‫אני מביע צער עמוק על פטירתו של הרב אלישע וישליצקי, מרבני הציונות הדתית. הרב וישליצקי תרם תרומה אדירה לייסוד הגרעינים התורניים שמסייעים רבות לחברה הישראלית בכל רחבי הארץ. הוא אהב את עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל – וכך נזכור אותו תמיד. יהי זכרו ברוך‬”.

יו”ר הכנסת, יולי אדלשטיין ספד לרב ואמר, “אני כואב את פטירתו של הרב אלישע וישליצקי, שכאיש מעשה היה ממובילי מהפכת הגרעינים התורניים וכאיש רוח כתב ספרים רבים ולימד אלפי תלמידים את יסודות אמונת ישראל ברוח תורת ארץ ישראל. דמותו, שכרכה בלי הפרד תורה עם דרך ארץ, תחסר לכולנו. תנחומים למשפחתו היקרה”.

שרת המשפטים איילת שקד ספדה, “הרב אלישע וישליצקי סימל את כל מה שיפה ביהדות. רב ואיש מעשה, מאיר פנים לכל אדם, ממייסדי הגרעינים התורניים שעשו מהפכה חברתית חשובה ביותר בכל רחבי הארץ. לצד הספרים הרבים שחיבר, הרב היה גם איש של אנשים. יהי זכרו ברוך”.

מפלגת הבית היהודי ספדה “הרב אלישע העמיד אלפי תלמידים בכל הארץ והיה מורה דרך לסוגיות ציבוריות ולאומיות. החלל שהשאיר, משמעותי עוד יותר בימים אלו של בירור דרכה הציבורית של הציונות הדתית. חבל על דאבדין ולא משתכחין”.

יו”ר הימין החדש נפתלי בנט ספד, “הרב אלישע וישליצקי, מגדולי אנשי האמונה בדורנו, נלקח מאיתנו. הרב אהב כל יהודי ונמנה בין תלמידי החכמים המרבים שלום בעולם. בענווה גדולה,באמונה ובאהבה תמימה הוא חיבק כל אחד ואחת כדי להכניס אותם לתוך האוהל. ‏לרב הייתה תרומה גדולה בהקמת הגרעיניים התורניים ומוסדות חסד רבים. ‏יהי זכרו ברוך”.

סגן שר הביטחון, ח”כ אלי בן דהן סיפר, “זכיתי שהרב אלישע וישליצקי היה החברותא שלי בישיבת מרכז הרב. מאז לא נפרדו דרכינו. ראיתי את השפעתו הרבה על כל חלקי עם ישראל במאור פנים, בסובלנות ובדיבור בגובה העיניים לכל אדם באשר הוא. היה הדמות הרוחנית האדירה שמאחורי הגרעינים התורניים ברחבי הארץ. לכתו היא אבידה גדולה לעם ישראל כולו”.

ח”כ ניסן סלומיאנסקי ספד, “הרב אלישע וישליצקי, ידיד אמת ויקר, היה ממובלי רבני הציונות הדתית ומהמנהיגים ואנשי הרוח הבולטים בדורנו. אדם חכם, ישר, נעים הליכות, אשר העמיד תלמידים רבים, גרעינים תורניים ועמד בראש בית המדרש מהות, לוחם למען ארץ ישראל, תורת ישראל וחיבור בין כל עם ישראל”.

יו”ר האיחוד הלאומי, השר אורי אריאל, אמר כי “הרב אלישע וישליצקי זצ”ל, ליווה אותי לאורך כל הדרך. בשותפות להצלחת הגרעינים ופעילותם, ובכל נושא בו יכל לתרום למען ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל”

“הרב היה מחלוצי הדרך להיאבק על זכותנו להתיישב באדמת ישראל מתוך חרדת קודש ואהבה לזולת.
הרב היה ותמיד יישאר עמוד הענווה והמסירות והעין הטובה. סמל ודוגמא לגאווה ישראלית, ציונית ויהודית. אבידה גדולה חווינו היום, על זאת יעיד כל אדם שזכה להכירו מקרוב”, דברי השר אריאל.

ח”כ בצלאל סמוטריץ’ ספד ואמר, “הרב אלישע וישליצקי היה יהודי צדיק במלוא מובן המילה. הוא היה עובר מעיר לעיר יום ולילה ומלמד תורה בפשטות ובאהבה בוערת לכל אדם ובענווה יוצאת דופן. בשותפותו הגדולה במפעל הגרעינים התורניים הוא הרים דגל של שותפות עמוקה וכנה בין ערכי הציונות הדתית לציבור הרחב במדינת ישראל”.

“המפעלים הגדולים להם היה שותף הרב אלישע ימשיכו להאיר את מדינת ישראל באור נפלא של גאולה ובכך הוא ימשיך לחיות איתנו. צדיקים במיתתם קרויים חיים”, דברי ח”כ סמוטריץ’.

ח”כ עליזה לביא (יש עתיד) יו”ר שדולת עם, דת ומדינה, הביעה צער כבד על פטירתו של הרב וישליצקי.

“היום נפרד מאתנו בלא עת הרב אלישע וישליצקי זכרו לברכה. אישיות שאופיינה בגדולה תורנית מובהקת המשולבת בהתגייסות פעילה לטיפול במצוקות החברה והפרט, והכל בנועם בחיוך ובענוות אמת”.

“הרב וישליצקי ששימש גם כרבם של הגרעינים התורניים פעל להשתלבות בדרכי נועם ומתוך אהבת ישראל. הוא כיתת רגליו משך שנים ללא לאות מישוב לישוב ומשכונת מצוקה לרעותה, וביקש לחזק רוחנית ונפשית את היושבים בהם. כשגיסי ש”י תובל שותפו לדרך נפטר, היה זה הרב וישליצקי שניחם ועודד את אחותי וילדיה. תמיכתו ועזרתו בשעה הקשה של משפחתנו לא תסולא בפז. הרב וישליצקי זכה לראות את צמיחתם האיתנה של השתילים הרכים שניטעו, בעמל ובמסירות. תהא זו נחמת בני ביתו ונחמתנו אנו חבריו ותלמידיו”, הוסיפה לביא.

גרעיני ‘קרן קהילות’ פרסמו גם הם הודעת הספד. “הרב אלישע היה אבי הגרעינים, איש אשר רוח בו, מורה דרך נפלא שחי ופעל באמונה ובאהבה כל מגמתו היתה לעשות חיבורים בין עם ישראל לתורתו. את אהבתו העצומה לעם ישראל ביטא בהרבצת תורה ובהעצמה וחיזוק של העשיה החברתית בכל מקום ואתר”.

“אנו נשתדל להמשיך לצעוד בדרכו ולהרבות חסד ואהבה ואחדות בעם ישראל, מתוך ענווה. ליבנו עם רעייתו ובני המשפחה כולה”, נאמר בהודעת ‘קרן קהילות’.

רב היישוב שוהם, יושב-ראש ארגון צהר, הרב דוד סתיו ספד לרב וישליצקי. “הרב אלישע היה מי שהכניס אותי לאהלה של תורה בישיבת מרכז הרב, כחברותא המבוגרת שלי בשעור א’. הוא היה זה ששכנע אותי להמשיך בתורה ולא לפנות למסלולים אחרים”.

“אנקדוטה קטנה על ההתמדה של הרב אלישע: פעם ביקשתי ללמוד איתו אמונה בנוסף ללמודי הגמרא. הוא הסכים וקבע לי זמן בין שמונה בבוקר לשמונה ועשרים בחדרו. הגעתי לחדר ומצאתי אותו עם סנדוויץ’ וכוס גדולה של תה: כיון שלא רצה לבזבז זמן על ארוחת בקר בחדר-האוכל, הכניס את הלימוד איתי לתוך הארוחה. לא תמיד היו השקפותינו בתורה דומות. אבל לא היה מפגש שלא התחיל והסתיים בחיבוק כמו זה שרק הרב אלישע יכול היה לתת”, סיפר הרב סתיו.

https://www.inn.co.il/News/News.aspx/390641

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *