החום והאמת

מחשבות רבות על הרב אלישע זצל.כמה רושם עשה עלי בשיעור א במרכז לפני 20 שנה …ניתק את הטלפון הקוי כשדיבר איתי בביתו,כמה פשוט כמה טבעי ועדיין כמה נדיר(אז לא היו פאלאפונים) ריכוז מוחלט.
מצד שני לכתוב סיפורים בווטסאפ כמה זה ההפך הגמור מהרב אלישע זצל,אבל המשפחה ביקשה .אולי עדיף שכל העשרה קבוצות שמונים כל אחד מאות אנשים יפגשו ויספרו שוב את כל הסיפורים פנים אל פנים , בהקשבה הדדית בריכוז ובחיבה הדדית כמו שלימד אותנו הרב אלישע זצל.כשראיתי סרטון על שירה בהלוויה בהר הזיתים(אני כהן,לא הגעתי לשם)מיד צצה בראשי תמונה של הרב בשיעור פרשת שבוע במכון מאיר שהרב צועק עלי”מה פתאום להיות בהלוויה של צדיק ולצלם ולשלח!!!השתגענו!! ואז אני ניגש אליו ושואל ,הרב הרי זה לזכות אחרים….
לא רוצה לקנטר,לא רוצה להתלונן,פשוט מחפש מבעד לכל הסיפורים איך אני ממשיך את מידת האמת,החוסר התפעלות מהמדיה והחום האנושי האינסופי שהוא הקרין ,זה לא כאן בווטסאפ.
ועוד דבר אחרון הרב אלישע זצל היה בעיקר תח עצום,שקדן בצעירותו וגאון בזיכרון וחדשן בתורה,הסברים עמוקים של גמרות ומדרשים, פסוקים ומפרשיהם,ידע אדיר בצורת הגאולה על כל מקורותיו,מקול התור עד אחרון המפרשים על התנך דרך כל הגמרות…כל החסד,האיכפתיות וההקשבה נבעו מגדלותו בתורה.
שוב סליחה על השעה לילה טוב.אולי ניפגש במפגש אנושי משותף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *