השיר שריגש את הרב אלישע וישליצקי

ראש ישיבת נצרת עילית מספר על השיר המיוחד שחיבר לרפואתו של הרב אלישע וישלצקי.

ישיבת ההסדר בנצרת עילית הוציאה שיר חדש המשלב את נבואת זכריה ומילים חדשות של ראש הישיבה הרב דני סגליס.

השיר הוקלט באולפן לרפואתו של הרב אלישע וישליצקי שחלה בשבועות האחרונים ואושפז בבית החולים שערי צדק בירושלים. הרעיון להקלטת השיר נבע מבקשתו של הרב וישליצקי מראש הישיבה לקבל את השיר אותו שמע בשיעור שהעביר בישיבה לפני כמה חודשים.

השיר יוצא לקראת יום העצמאות ה- 70 למדינת ישראל ובו קריאה וציפייה לשפה חדשה של הקשבה וענווה שתביא אותנו ל”והאמת והשלום אהבו”, שזהו שמו של השיר.

האמת והשלום אהבו-ישיבת נצרת עלית.

ראש ישיבת נצרת עילית, הרב דניאל סגליס, מספר לערוץ 7 על גלגולו של השיר, “הניגון הזה נולד לפני כמה שנים בשבת קודש שבת הורים של תלמידי השיעור הראשון שייסדו את הישיבה. באותה שבת הייתה התרגשות גדולה מהחבורה שהלכה למדבר לייסד את הישיבה ובליל שבת נפלו לי הלחן והמילים.

המילים המקוריות של השיר הן מנבואות הנביא זכריה. אני הקטן הוספתי את המלים מתוך תורות של הישיבה. זה ניגון שמבטא את התורה של הישיבה את הרוח של הישיבה מתוך המגמה של מעבר מאמירה לדיבור. אמירה זה אני אומר לך, דיבור זה מפגש עם בן שיחך. היום אנחנו בדור קיבוץ גלויות שבעים שנה למדינה ראשית צמיחת גאולתנו תוך קיבוץ גלויות, והיכולת לצאת מפלגים פלגים להגיע למקום שבו כדי למצות את האמת הגדולה של משה אמת ותורתו אמת, צריך להגיע למקום העמוק של הקשבה לאחים שלנו, לדיבור עמוק, דיבור שמותר בו לחלוק ומותר בו לקבל, ובתנאי שהוא נאמן לגמרי לה’ יתברך. המקום הזה של שיח שכול כולו בתוך עם ישראל, כל כולו מלא ענווה, כול כולו מלא בקשת אמת, זה הרקע למילים האלה, והוא מתאים גם לכבודו של הרב אלישע”.

לדבריו השיר ריגש את הרב והוקלט לרפואתו, “הרב אלישע היקר והצדיק מגיע אלינו כמה פעמים בשנה למסור שיחות. תמיד אנחנו נמסים מהתורה הגדולה שלו ומהענווה המיוחדת שלו, ושנה שעברה בימי בין המצרים הוא בא למסור שיחה והכותרת הייתה האמת והשלום אהבו. בהתרגשות אמרתי לו שזה הדגל של הישיבה. הוא העביר שיעור נפלא ובסוף השיעור ביקש מאיתנו להשמיע את הניגון של הישיבה, הוא שמע את הניגון מאוד התרגש הודה ונסע.

למחרת הרב אלישע התקשר למזכירות וביקש לקבל הקלטה. לא הקלטנו את השיר אבל אם הרב אלישע ביקש עשינו הקלטה. התלמידים עבדו על השיר, עיבדו אותו מאוד יפה, ולפני יומיים הוא יצא באולפן ,ושלחנו אותו לרב אלישע שאנחנו מתפללים לרפואתו וכל כך מרגישים אותו. והבוקר קיבלתי הודעה שזה כל כך החייה אותו והוא ממש שמח. אנחנו מרגישים שהמילים של השיר מתאימים גם לאור ולהארה הגדולה שאנחנו מקבלים מהרב אלישע, ואני חושב שבשם כל ישראל אנחנו מאחלים לו בריאות ואיתנות לאריכות ימים ושנים טובות, להמשיך לעשות כל כך הרבה טוב ותורה בכל רחבי ישראל”.

https://www.inn.co.il/News/News.aspx/369126

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.